RSS

'2021' 'Haziran' blog yazısı

Hırka Çeşitleri Neler, Ne Zaman Tercih Edilir? - Yorumlar(0)

Hırka çeşitleri soğuktan korunma amaçlı tercih edilen üst giyim ürünü olarak reyonlarda yerini almaktadır. Hırkalar, kişinin soğuk havalarda üşümesini engelleyecek şekilde yapılmıştır. Bununla birlikte yaz için olan hırkalar da piyasada mevcuttur. Bu tür hırkalar ise genelde yaz akşamlarında serin havaya karşı kombin amaçlı kullanılmaktadır.

Hırka Çeşitleri

Hırka modelleri kadın ve erkeklerin her mevsimde şık ve havalı görünmesini sağlayan üst giyim ürünüdür. Hırkalar genelde yünlü yapılmaktadır. Bununla beraber dantel hırkalar veya kumaş hırkalar da sezonlara göre reyonlarda bulunmaktadır. Kişiye şık görünüm kazandırmasının yanında soğuk havalara karşı da insanları korumaktadır. Bu yüzden en fazla ara mevsimlerde ve kış mevsiminde kullanılmaktadır. Ara mevsimlerde giyilen hırka çeşitleri dış giyim olarak kullanılmaktadır. Ceket veya mont yerine hırka giyilerek dışarıdaki havaya karşı korunaklı hâle gelinmektedir. Yaz aylarında ise kıyafetleri kombinlemek amaçlı giyilmektedir.

Bu tür hırka çeşitleri, ince ve terletmeyen yapıya sahiptir. Yünlü olanlar yaz mevsiminde tercih edilmemektedir. Yaz mevsiminde giyilecek hırka çeşitleri kısa kollu da olabilmektedir. Yaz hırka çeşitleri; elbise, tişört veya cropların üzerinde çok şık durmaktadır. Hırka çeşitleri, kol boylarına göre; sıfır kol, kısa kol, truvakar kol ve uzun kol olarak ayrılmaktadır. Uzun kollu olan yünlü hırkalar en çok kış mevsiminde giyilmektedir. Hırkalar renklerine göre çeşitlenmektedir. Her renkte hırka bulabilmek çok kolay hâle gelmiştir. Son dönemlerde çiçek ve papatya desenli hırkalar popülerlik kazanmıştır. Örme papatya desenli hırkalar, kış aylarında boğazlı düz renk kazaklarla oldukça sık tercih edilmektedir.

Hırka çeşitleri Perçem Giyim

Hırkalar Ne Zaman Giyilir?

Hırka giymek daha çok ara mevsimlerin gelmesiyle ön plana çıkmaktadır. Kıştan çıkıldığı zaman insanlar artık mont giymemektedir. Bu durumda da hava değişimlerinden korunmak için başka dış giyim giysileri tercih edilmektedir. Ceketlerin yanı sıra hırka modelleri ara mevsimlerde her kıyafete kombinlenebilmesi nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Kışın da montun altında kişiyi soğuktan koruması amacıyla giyilmektedir. Yaz mevsimlerinde sık tercih nedeni olmasa da yaza özel üretilen ince hırkalarla harika kombinler yapılabilmektedir. Kadın hırka çeşitleri, her mevsim ince ve kalınlığına göre seçilip giyilebilmektedir. Erkek hırka çeşitleri ise yünlü yapıyla üretildikleri için genelde kış ve sonbahar mevsimlerinde tercih edilmektedir.

Hırka Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hırkalar alınırken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Dikkatli alındıkları zaman uzun süre sıkılmadan kullanılabilmektedir. Hırka seçerken yapılan kombine uygun şekilde seçilmesi önemlidir. Rahatlığı seven insanların oversize rahat hırka modellerini seçmesi gerekmektedir. Uzun hırka modelleri tesettür giyimde oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun yanında denimlerle de uzun hırka modelleri çok yakışmaktadır. Kısa boylu olanların uzun hırkaları giymemesi tavsiye edilmektedir. Bu durum boyu, olduğundan daha kısa göstermektedir. Hırkalar seçilirken mevsimlere de dikkat etmek gerekmektedir. Yünlü ve kalın yapıya sahip olan hırkalar kış mevsimleri için uygun olmaktadır. Polar hırkalar da kış mevsimi için uygun olmaktadır.

Yaz için giyilmesi terlemeye ve kaşıntıya sebep olabilmektedir. Yazın hırka giyilmek isteniyorsa, ince, hava alacak şekilde yapılan ve terletmeyecek hırkalar seçilmesi gerekmektedir. Yaz mevsimine özel kısa kollu veya sıfır kol hırka modelleri bulunmaktadır. Bunların tercih edilmesi kişinin daha rahat günü geçirmesine neden olmaktadır. Ara mevsimler için ise orta kalınlıkta ve kapüşonlu hırkaların seçilmesi tavsiye edilmektedir. Bu durumlara dikkat edilerek yapılan seçimler sonucunda hırkalar kullanışlı hâle gelerek kombinlere şıklık katmaktadır.

Hırka çeşitleri önerlleri | Perçem Giyim

Hırka Kombinleri

Hırka ile yaratıcı kombinler yapmak mümkün olmaktadır. Hırka, çeşitlerine göre, her şey ile kombin yapılan bir giyim ürünüdür. Denim pantolonların üzerinde çok zarif durmaktadır. Pantolonun altında topuklu giyildiği zaman hırkayla beraber şık bir görüntü oluşmaktadır. Spor ayakkabı tercih edilirse salaş ve rahat bir görünüm elde edilebilmektedir. Hırkalar son zamanlarda kemer ile de kombin edilmektedir. Hırkanın kumaşından bir kemer veya metal zincirli bir kemer, hırkaların bel kısmına bağlanmaktadır. Bu durum hırkanın zarif görünmesini sağlamaktadır. Salaş ve bol hırkalar, eteklerle veya taytlara giyildiği zaman sokak modası yaratılmaktadır. Bu stil, fularla desteklenirse ortaya salaş ve şıkın entegre olduğu bir görünüm çıkmaktadır. Yazlık hırka modelleri ise en çok elbiseler ve cropların üstüne yakışmaktadır. Sandaletle tamamlandığı zaman mükemmel yaz kombini oluşturmak mümkün olmaktadır.

Gömlek Modelleri ile Şıklık Nasıl Sağlanır? - Yorumlar(0)

Gömlek modelleri kombine ve vücuda uygun şekilde seçildiği zaman çok şık görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Gömleklerin pek çok modeli bulunmaktadır. Her modele uygun kombin yapılması sonucunda her yaştan kadın rahatlıkla giyebilmektedir. Gömlekler özel günlerde ve iş yaşamında da şık durması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.

Gömlek Modelleri

Gömlek çeşitleri kumaşlarına göre, desenlerine göre, kol ve omuz tiplerine göre çeşitlenmektedir. Bu çeşitlilikle beraber ortaya pek çok gömlek modeli çıkmaktadır. Nerede giyileceğine bağlı olarak modellerin seçimi değişmektedir. Gömlek modelleri; her desen ve her renkten üretilebilmektedir. Gömlek modelleri kumaşlarına göre; ipek, denim, şifon, saten, pamuk, keten, flamlı, triko, dokuma, örme ve poplin olarak çeşitlenmektedir. Gömleklerde yaka tipi oldukça önemlidir. Her sezon gömlek yakalarından bir tanesi daha da ön plana çıkmaktadır. Kadın gömlek yakaları şöyle sınıflanmaktadır;

 • Bebe yaka gömlek
 • Dik yaka gömlek
 • Hâkim yaka gömlek
 • İtalyan yaka gömlek
 • Klasik yaka gömlek
 • V yaka gömlek
 • Kapüşonlu gömlek
 • Ceket yaka gömlek
 • Bisiklet yaka gömlek
 • Apaş- apaj yaka gömlek
 • Polo yaka gömlek

Gömlek modelleri

Erkek Gömlek Modelleri

Erkek gömlek modelleri erkekler tarafından her dönemde oldukça sık kullanılan giyim ürünüdür. Erkek gömlekleri, klasik elbiselerle neredeyse 1 asırdır kombin edilmektedir. İş yaşamında ve günlük hayatta da erkekler tarafında oldukça sık tercih edilmektedir. Çoğu erkek, tişörtten daha fazla gömlek giymeyi tercih etmektedir. Erkek gömlek modelleri içinde desenli olanlar genelde yaz mevsimlerinde erkekler tarafında tercih edilmektedir. Düz renkli, keten, salaş erkek gömle modelleri, son zamanlarda gündemde olan modellerden birisidir. Keten pantolonlarla, denimlerle, şortlarla oldukça havalı bir görüntü yaratmaktadır. Bu yüzden erkekler tarafında tercih edilmektedir.

Gömlek Kombinleri

Gömleklerle hemen hemen her alanda kombin yapabilmek mümkündür. İş yaşamında giyilen gömlekler daha çok kalem etek ve kumaş, keten pantolonlarla birlikte tercih edilmektedir. İş yaşamında giyilen gömleklerin saten kumaş türüne sahip olması kişiyi zarif ve şık göstermektedir. Bu tür kombinlerin küçük boyutlu kolyelerle desteklenmesi sonucunda şahane görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Günlük gömlek ile kombin yapmak daha kolay ve çeşitlidir. Günlük gömlekler; etekle, pantolonla, şortla kombin edilebilmektedir.

Gömlekler uzunsa taytın üzerinde de çok şık durabilmektedir. Cropların üzerine hırka şeklinde giymek son zamanların modası arasındadır. Düz giymekten sıkılanlar; tişört veya crop giyip, gömleğin iki ucunu düğümleyerek yeni bir model oluşturabilmektedir. Bağlamalı gömleklerin yanında tüm gömlekler bu şekilde bağlanarak yeni stil oluşturmaya yardımcı olabilmektedir. Bunun dışında gömlekler aksesuar niyetine de kombinlerde kullanılmaktadır. Sportif ve sokak modası stilinde giyinmeyi sevenler; gömleği bellerine bağlayarak hoş bir görüntü elde edebilmektedir. Bu tarz genelde hippi tarzı olarak bilinse de her türlü kombine oldukça yakışmaktadır. Gömlek her kıyafete uyum sağlayan bir giyim ürünüdür. Bu yüzden her çeşitte kombinlenebilmektedir.

Gömlek modelleri öneriler | Perçem Giyim

Kadınların Gömlek Seçiminde Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Kadınlar, gömlek giyimi ile şık olmak istiyorlarsa bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu noktalardan ilki; gömleği vücudun yapısına göre seçmek olmaktadır. Vücut tipine göre seçilen her kıyafet, kişinin güzel ve şık görünmesini sağlamaktadır. Kısa boyu olan kadınlar ve kısa bacaklara sahip olan kadınların, uzun gömlekleri salaş şekilde giymeleri tavsiye edilmemektedir. Bu durum kişinin boyunun, olduğundan, daha kısa görünmesine sebep olmaktadır. Eğer uzun gömlek giyilmek isteniyorsa; gömleğin ön kısmını, pantolon veya şortun içine sıkıştırmak durumun kurtulmasına sebep olmaktadır. Böylece şıklık yakalanmış olacaktır.

Desenli veya baskılı gömlekler tercih edilmişse kombinlenen diğer ürünlerin sade olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Böylece şıklığa bir adım daha yaklaşmak mümkün olmaktadır. Rengarenk giyinmeyi sevenler ise gömleğin desenlerinde bulunan renklerle kombin yaparak cıvıl cıvıl görünüme sahip olabilmektedir. Kadınların göğüs bedenlerine dikkat ederek gömlek seçmeleri tavsiye edilmektedir. Gömlekler düğmeli oldukları için göğüs bedenine dar gelen gömlekler potluk yaratmaktadır. Bu durumda da ortaya çıkan görüntü, gömleği giyen kişiyi rahatsız edebilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için bedene göre seçim yapmak önem arz etmektedir. Dökümlü gömlekler, cup bedeni yüksek olan kadınlar için ideal seçim olmaktadır. Elbise gömlek modelleri tercih edilirken kemer ile desteklemek kişinin rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Bu konulara dikkat edilerek gömlek seçimi yapılırsa;şıklık kişinin yol arkadaşı olmaktadır.

Etek Çeşitleri Neler, En Sık Tercih Edilen Etek Modelleri 2021 - Yorumlar(0)

Etek çeşitleri neredeyse yüzyıllardan beri kadınların tercih ettiği giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Kadınların taleplerine göre etek çeşitleri artmış bulunmaktadır. Her kadın, kendi giyim tarzına göre olan etek çeşidini dolabında bulundurmaktadır. Etekler; boyutlarına göre, şekillerine göre, desenlerine göre, kumaşlarına göre çeşitlenmektedir.

Etek Nedir?

Etek, alt vücut için dikilmiş, bel kısmı dar, alta doğru çeşitli şekillerden oluşan giyim ürünüdür. Genelde kadınlar giyinse de bazı ülkelerin yöresel kıyafeti olarak erkekler de giyebilmektedir. İskoç erkekleri, etek giymeleri ile bilinmektedir. Bunun yanında 20.yüzyıla kadar kadınların hiçbiri pantolon giymemekteydi. Bu yüzden eteğin kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Etek ve elbise kadınların tek kıyafet seçeneğiydi. Dünya savaşlarından sonra ortaya çıkan kumaş sorunu, kadınları pantolon giymeye mecbur hâle getirmiştir. Böylece etek kullanımı azalmış olsa da kadınlar yüzyıllardan beri dolaplarında etek ile kombin yapmaktadır.

Etek çeşitleri Perçem Giyim

Etek Çeşitleri

Etek çeşitleri günümüzde oldukça fazla durumdadır. Fazla olması sebebiyle hemen hemen her kadının zevkine hitap edecek etekler bulunmaktadır. Etekler feminen bir görüntü yaratmaktadır. Bu yüzden pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. Etek modelleri şöyle sıralanabilmektedir;

 • Kısa etekler: Kısa etekler, diz üstünde bulunan eteklere verilen isimdir. Bu tür etekler boyu uzun göstermektedir. Daha çok gençler tarafından tercih edilse de her yaştan kadın, istediği zaman, özgürce giyebilmektedir.
 • Uzun etekler: Uzun etekler kendi içlerinde çeşitlenmiş durumdadır. Tesettür giyimi tercih eden kadınlar ve tesettür giyimi tercih etmeyen kadınlar için iki farklı kategoride üretilmektedir. Tesettür giyim için yapılanlar eteklerde yırtmaç bulunmamaktadır. Tesettür giyim için yapılmayan uzun etekler; yırtmaçlı olabilmektedir. Bunun yanında boyutları da ayak bilekleri ile diz kapağının altına kadar değişebilmektedir. Diz kapağının altında, ayak bileğinin üzerinde olan etekler; midi boy olarak tanımlanmaktadır.
 • Lale etekler: Lale etek modelleri, bel seviyesinden aşağı doğru genişleyen ve daha sonra incelen etek çeşidine denmektedir. Bu tür etekler bel bölgesini kıvrımlı göstermektedir. Sportif olarak giyilebildiği gibi klasik tarzda giyim için de oldukça rahat kombinlenebilmektedir.
 • Kalem etekler: Kalem etek, iş hayatında ve ciddi günlerde tercih edilen etekler arasındadır. Dar kesim ile düz şekilde aşağı doğru inmektedir. Boyları tercihe göre değişebilen kalem etekler, kadın takım elbiseleri arasında yer almaktadır.
 • Pileli etekler: Pileli etek, cıvıl cıvıl görünümü sebebiyle en çok yaz aylarında tercih edilmektedir. Bu tür etekler okulların üniformasında da bulunmaktadır. Rahat hareket alanı sağlaması nedeniyle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.
 • Yırtmaçlı etekler: Yırtmaçlı etek modeli hem uzun hem kısa eteklerde bulunabilmektedir. Yırtmaç boyu modele göre değişmektedir. Yan yırtmaçlar oldukça sık kullanılsa da ön ve arka yırtmaçlı etekler klasikliğini korumaya devam etmektedir. Özellikle kalem eteklerin çoğunda arka yırtmaç bulunmaktadır.
 • Balık kuyruğu etekler: Balık kuyruğu etek modelleri, genelde özel günlerde giyinmek için tercih edilmektedir. Belli bir hizaya kadar kalem etek tarzında inip daha sonra genişleyerek pileli bir yapıya sahip olan eteklere denmektedir.

Etek çeşitler 2021 | Perçem Giyim

İş Hayatında Etek

İş yaşamında giyilecek etekler daha çok kalem etek çeşitlerinden seçilmektedir. Kalem etekler, ceketle birlikte takım elbise olarak kullanıldığından dolayı ofis şıklığını yakalamak isteyen kadınlar için tercih sebebi olmaktadır. Kalem etekler, ceketlerle kombinlenebildiği gibi gömleklerle de giyildiğinde iş hayatı için uygun hâle gelmektedir.

Kalem etek kumaşı kalın olarak seçilmelidir. Kalın pamuklu kumaşlar, en rahat kalem etekleri oluşturmaktadır. Fırfırlı etekler iş yaşamında çok tercih edilmemektedir. Fakat tercih edilecekse üzerine şık şifon gömlek giyilmelidir. Bunlarla birlikte iş yaşamında giyilecek eteklerin düz renk olması ciddi bir görünüm açısından önem arz etmektedir. Topuklu ayakkabıyla kombinlendiği zaman etekler, iş yaşamında şık olmak için özenle giyilen ürünler arasında yer almaktadır.

Etek Kombinleri

Etekler, her üst giyim ürünüyle kombinlenebilmektedir. İş hayatında; gömlek altına etek kombini yapmak iş dünyası için uygundur. Sosyal yaşamda giyilecekse tişört altına etek kombini yapmak rahatlık sağlamaktadır. Gömleğin beli bağlanarak pileli etek ile kombinlemek genç nesil arasında oldukça yaygındır. Pileli eteğin üzerine uzun tişört giymek ve sadece pilelerinin gözükmesi sağlamak da oldukça tarz görünüm yaratan etek kombinleri arasında yer almaktadır. Uzun kalem eteklerin üzerine gömlek giymek de tesettür giyimi tercih eden kadınlara önerilmektedir. Etekleri uygun ayakkabı ve uygun aksesuarlarla tamamlamak şık kombin açısından önemli olmaktadır. Etekler; kolayca, her üst giyimle kombinlenebilmektedir.

Eşofman Altı ile Şık Nasıl Olunur? Eşofman Modası 2021 - Yorumlar(0)

Eşofman altı ve takımı, rahat olması sebebiyle her dönemde tercih edilen giyim ürünüdür.  Eşofman altları ve eşofman üstleri birlikte kombinlenebildiği gibi ayrı ayrı da tercih edilebilmektedir. Son dönemlerde sıkça tercih edilmeleri rahatlığın yanında şıklık arayışını da getirmiştir. Belirli tüyolara dikkat ederek eşofman altlarıyla şık ve rahat kombinler yapmak mümkün olmaktadır.

Eşofman Altı Çeşitleri

Eşofman altı çeşitleri, paçalarına göre; lastikli paça, dar paça, normal paça ve fermuarlı paça olarak çeşitlenmektedir. Paça çeşitleri, eşofman kombini yaparken önemli olmaktadır. 2010’lu yıllarda dar ve normal paça eşofman tercih edilirken son yıllarda fermuarlı paçalarla lastikli paçalar tercih edilmektedir. Eşofman altları, günlük hayatta ve evde giyildiği gibi spor yaparken de sıkça giyilmektedir. Sporcuların takım elbisesi olarak eşofman çeşitleri gösterilmektedir.

Spor yapacak insanlar; ter tutmayan eşofman altlarını tercih etmelidir. Soğuk havalar için ise özel olarak soğuk havayı geçirmeyen eşofman altları üretilmektedir. Kışın bu tür eşofman altlarının özellikle gezilerde tercih edilmesi gerekmektedir. Bunların yanında rüzgârlı ve yağmurlu havalara özel olarak yapılan eşofman altları da bulunmaktadır. Normal pamuklu kumaşlardan yapılan eşofman altları ise şıklık açısından kombinlenecek türdeki eşofmanlar arasında yer almaktadır.

Eşofman Üstü Çeşitleri

Eşofman üst çeşitleri seçilirken amaca göre alınması gerekmektedir. Spor için alınıyorsa ter ve su geçirmeyen, astarı bulunan eşofman üst çeşitleri seçilmelidir. Kışın, soğuk havalar için alınıyorsa kapüşonlu ve polarlı eşofman üstleri seçilmelidir. Yaz mevsimleri için de terletmeyen kumaşlardan yapılan eşofman üstleri mevcuttur. Pamuklu kumaştan yapılan eşofman üstleri; eşofman altı ile kombinlenebildiği gibi kısa etek, şort ve denimlerle de çok iyi uyum sağlayabilmektedir. Uzun, polar eşofman üstü alınıyorsa pileli kısa etekle sokak tarzı yakalanabilmektedir.

Erkeklerde Eşofman Altı ile Şıklık

Erkek eşofman çeşitleri genelde talebe göre belirli renk skalasında üretilmektedir. Bununla birlikte en çok; siyah, gri, krem ve beyaz renk tonlarında eşofmanlar, erkekler tarafından tercih edilmektedir. Erkeklerde eşofman altı ile şıklık birkaç basit kurala uyulduğu sürece kolayca mümkün olabilmektedir. Erkekler öncelikle bedenlerine uygun eşofmanı seçmelilerdir. Çok dar ve çok bol eşofmanlar hoş görüntü oluşturmamaktadır. Bedene uygun seçilen her kıyafet; insanlara yakışmaktadır. Eğer bol giyinmek isteniyorsa; bol kıyafet severlere özel olarak üretilen oversize eşofmanlar tercih edilmelidir.

Erkekler; eşofmanlarının üzerine, siyah, krem, beyaz, gri renkte bir kıyafet seçerse oldukça havalı görüntü ile şık olabilmektelerdir. Çok renkli kıyafetler eşofmanların üzerine yakışmamaktadır. Bu yüzden sade şekilde şık olmak eşofmanlarda geçerlidir. Kısa kollu giyilmişse; üzerine sırta asılacak bir sweat almak havalı görünüm yaratmaktadır. Spor ayakkabı ve gözlükle tamamlanan bu eşofman kombini ile şıklık daima erkeklerin yanında olmaktadır. Bunun yanında eşofman altı kullanımı üste sweat giyilerek de yapılabilmektedir. Sweatlerin mat renklerden seçilmesi gerekmektedir. Fosforlu renkler, eşofmanlar için uygun olmamakla beraber kişinin yaratıcılığına göre kombinlenebilmektedir.

Kadınlarda Eşofman Altı ile Şıklık

Kadınlar eşofman altı kombin yaparak şıklığı kolayca yakalayabilmektedir. Son dönemlerde eşofman kullanımı oldukça artmıştır. Artık sadece spor yaparken değil her zaman eşofman giyilmeye başlanmıştır. Bu durum da ortaya eşofman ile nasıl şık olurum sorusunu atmıştır. Eşofman ile şık olmak çok kolaydır. Bunun için özel uğraşlara gerek kalmamaktadır. Birkaç tüyo ile insanlar ellerinde bulunan eşofmanları şık bir şekilde kombinleyebilmektedir. Kadınlar, eşofman ile şık olmak istiyorsa öncelikle bedenlerine uygun eşofman altı seçmelilerdir. Çok dar ve çok bol görünümlü eşofmanlar kişinin şık olmasının önüne geçmektedir. Eşofmanlar; beyaz, siyah, gri ve krem renk skalalarından seçilmelidir. Bunun dışında kalan renkler seçiliyorsa eğer üste giyilecek ürünün sade olması gerekmektedir. Eşofman yüksek belli ise; üstüne göbeği açık bırakacak bir tişört veya crop giymek güzel görünmesine neden olmaktadır. Eğer göğüs hizasında bulunan crop tercih edilmişse; göbek ve bel kolyeleri takılarak eşofmanı şık hâle getirmek mümkün olmaktadır.

Eşofmanın paçaları fermuarlı ise fermuar renginde takılar kullanmak da eşofman altı ile şıklığı yakalamaya neden olmaktadır. Bunlar dışında kadın eşofman kombinlerinde topuklu ayakkabı da tercih edilmektedir. Özellikle lastikli paçalar ile ince topuklu ayakkabılar inanılmaz uyumlu görünmektedir. Eşofman altları bunlar gibi küçük dokunuşlar ile spor ve şıklığı bir arada bulunduran ürünlere basitçe dönüşmektedir.

Crop Nedir, Crop Türleri Neler? 2021 - Yorumlar(0)

Crop giyim özellikle son 4-5 yıldır moda haline gelmiş olmasından dolayı pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Croplar, her kıyafete uyum sağlamaları ve dikkat çekici olmaları nedeniyle son dönemlerin en sevilen tişört modelleri arasında yer almaktadır.

Crop Nedir?

Crop kelime anlamı itibariyle kırpmak anlamına gelmektedir. Bel kısmı açık olan tişörtlere crop denmektedir. Croplar, göğüs hizasına varana kadar açık olabilmektedir. Boyutları; göbekten göğüs hizasına kadar çeşitlenmektedir. Özellikle yüksel bel alt giyimlerin moda olmasıyla croplara olan ilgi artmış bulunmaktadır. Croplar doğru giyildiği zaman; boyu uzun gösterebilmektedir. Kıyafet hileleri için sıkça kullanılan üst giyim ürünü olmaktadır.

Crop Türleri

Crop çeşitleri kumaşına, boyuna ve şekline göre değişkenlik göstermektedir. Son 1 senedir göğüs hizasında olan croplara olan rağbet artmıştır. Bu tür croplar, tek başına giyilebildiği gibi tulumların altına veya ceketlerin, hırkaların içine de giyilebilmektedir. Crop türleri boyut olarak göbeğin tamamını ya da birazını açık bırakacak şekilde tasarlanmaktadır. Yakalarına ve kol şekillerine göre de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Croplar yakalarına göre şöyle çeşitlenmektedir;

 • Madonna yaka
 • Bisiklet yaka
 • Balıkçı yaka
 • Boyundan bağlamalı
 • Halter yaka
 • Carmen yaka
 • Degaje yaka
 • Dik yaka
 • Geniş yaka
 • Kare yaka
 • Kruvaze yaka
 • Sıfır yaka
 • V yaka
 • Yuvarlak yaka
 • Gömlek yaka
 • Asimetrik yaka
 • Fermuarlı yaka
 • Polo yaka crop bulunmaktadır.

Crop türleri yakalarına göre çeşitlendiği gibi kol tiplerine göre çeşitlerine ayrılmaktadır. Croplarda bulunan kol çeşitleri şöyle sıralanabilir;

 • Balon kol
 • Tek kol
 • Ay kol
 • Askılı
 • Yarasa kol
 • Kısa kol
 • Omzu açık
 • Straplez
 • Uzun kol
 • Katmanlı kol
 • Truvakar kol
 • Volanlı crop çeşitleri yer almaktadır. Zamanın tasarım anlayışına göre farklı crop çeşitlerini bulmak da olanaklı olabilmektedir.

Crop Kombinleri

Crop top 90’lı yılların başından beri moda dünyasında yeri almıştır. Son dönemlerde oldukça popüler olsa da her dönem kendine alıcı bulan giyim ürünü olmayı başarmıştır. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise her tarza uyum sağlayabilmesidir. Spor yaparken, işe giderken, akşam yemeğine çıkarken, sokakta gezerken veya evde pineklerken rahatça giyilebilmektedir. Genelde göbeği olmayanlar tarafında tercih edilse de vücuduyla barışık her kadının rahatça giyebileceği tişört modeli olmaktadır. Croplar; eteklerle, taytlarla, tulumlarla, pantolonlarla, şortlarla, askılı elbiselerle kombin edilebilmektedir.

Etek-Crop

Crop modelleri eteklerle inanılmaz şık ve rahat bir görünüm yaratmaktadır. Uzun, salaş, yırtmaçlı eteklerle, croplar son sezonda oldukça sık tercih edilmektedir. Hem günlük hem de şık bir yaz sezonu görünümü vermektedir. Cıvıl cıvıl yaz günleri için tercih sebebi olan kombinler arasında yer almaktadır. Kısa eteklerle de göbeğin bir kısmını gösteren croplar özellikle genç nesil için tercih sebebi olmaktadır. Croplar, kalem eteklerle giyildiği vakit sokak görünümünden çıkmakta ve klasik tarza bürünmektedir. Bu durum da aynı crop modelini hem iş hayatında hem günlük hayatta giymeye neden olmaktadır.

Pantolon-Crop

Pantolonlar, günlük hayatta etekten daha fazla giyilen alt giyim ürünü olmaktadır. Pantolonlarla crop kombinleri yapılabilmektedir. Dar denimlerle yapılabileceği gibi bol paça, İspanyol paça şeklinde olan pantolonlarla da croplar giyilebilmektedir. Burada dikkat edilecek nokta seçilen pantolonların yüksek bel olmasıdır. Kişinin zevkine göre normal veya düşük bel pantolonlarla da giyilebilmektedir. Fakat bu durum üst bedenin daha alt bedene göre daha uzun görünmesini sağlamaktadır. Bacak boyunu kısalttığı için kişinin boyu, olduğundan daha kısa görülebilmektedir. Yüksek bel pantolonlar ise boyu uzun göstermekte ve croplarla beraber estetik bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Boyu orta veya kısa olanların yüksek bel pantolonla cropları kombinlemesi tavsiye edilmektedir.

Elbise ve Tulum-Crop

Crop kombin yapmak için askılı elbiseler veya tulumlar da sıkça tercih edilmektedir. İnce askılı olan elbise ve tulumların altında düz renkte crop giyilmesi şık ve tarz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. İster klasik tulumlarla ister sokak stili tulumlarıyla kullanılabilmektedir. Elbise ve tulumların koltuk altı kısımlarının bol ve açık olmasına ya da ince askılı şekilde gelmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tür kombinler fular veya şapka gibi aksesuarlarla desteklendiği zaman etrafta adeta göze çarpmaktadır. Yaz aylarında her şekilde kombinlenen croplar kadınlar vazgeçilmezi olarak moda dünyasında yer almaktadır.

Crop Tişört Modeli Önerileri *2021 Modası - Yorumlar(0)

2021 yılında ön plana çıkan ve son zamanlarda herkes tarafından sıkça kullanılan crop olarak bilinen ve göbeği ön plana çıkaran tişört modelleri yaz aylarında moda olacak. Sıkça kullanılan ve özellikle gençler arasında tercih edilen göbeği açık olarak da bilinen crop tişörtler gerek kumaşları gerekse kesimleri ile 2021 yılına damga vuracak türden. Özellikle siyah ve beyaz renklerin tercih edilmesinin yanı sıra desenli ve baskılı olan modelleri 2021 yılında çok tercih edilecek ürünler arasında. Geçen yıllara nazaran çıtçıtlı body, beyaz renk çıtçıtlı body, siyah renk çıtçıtlı body, düz ya da baskılı tişört modellerinin yanı sıra son zamanların modası haline gelen crop tişörtler 2021 yılının yaz aylarında daha çok tercih edilecek gibi duruyor.

2021 yılının en yeni tişört crop modeli önerileri arasında en çok önerilenlerin başında rahat kumaş tercih edilmesi gelmektedir. Özellikle tercih edilen kumaşlar arasında pamuklu penye kumaşlar ince ve rahat kumaşlar tercih edilmektedir. Crop seçerken dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi rahat olmasının yanı sıra kumaşın kalitesi olmalıdır. Özellikle kumaşın tüylenmemesi, kendini salmaması ve toplanması gerekmektedir.

ip askılı crop

Crop Fit Tişört Modelleri

Bu yıl pek çok modacının günlük kreasyonlarında göbeği açıkta bırakan crop fit tişörtler, özellikle sokak modasında çok sık kullanılmaktadır. Bu tişörtlerin arasında en çok kullanılan tarzlardan birisi altı lastikli olan model sıkça tercih edilmektedir.  Bel kısmı kalın ya da ince dikimli olanlar da çokça tercih edilen ve 20201 yılının yaz aylarında moda olacak modelleri arasındadır. Renk olarak 2021 yılında yumuşak tonlar kullanılan bu ürünlerde desenli ve baskılı modeller de göze çarpmaktadır.

Her dönem tercih edilen ve modasının asla eskimediği siyah ve beyaz renklerin bu model tişörtlerde de sıkça kullanıldığı göze çarpmaktadır. Siyah ve beyaz renklerin yanı sıra soft renklerinde moda olduğu 2021 yılı yazında tasarımcılar bu renk kumaş ile birçok farklı crop fit tişört de tasarlanmaktadır. Kendi arasında birçok modeli bulunan desenli, düz ya da baskılı olarak seçenekler sunabilir. Bunun yanı sıra V yaka ve bisiklet yaka olanları bu yaz tasarımcıların koleksiyonlarına eklediği modeller arasındadır.

Crop Top Bluz Modelleri

2021 yılının en çok tercih edilen trendleri arasında bulunan crop top bluz modelleri hem şık hem de hoş görünüşü ile vitrinleri süsleyecek. Spor, sokak ya da özel anlarda tercih edilen bu tarz bluzlar birçok farklı kıyafet ile de kombinlenebilirler. Özellikle yüksek bel pantolon ile kombin yapılan crop top bluz modelleri hem şık hem de rahat bir kullanım sunmaktadır. Göbek açık olarak da bilinen bluzlar yaz aylarının son zamanlarda en çok tercih edilen kıyafet modelleri arasında olmuşlardır. 2021 en yeni model kıyafet tarzı önerileri arasında sayılabilecek bu bluz çeşitleri özellikle canlı renkler olmakla birlikte düz ya da desenli olanlar da tercih edilmelidir. Rahat bir kumaşa sahip olan baskılı bluz modelleri 2021 yılı yazı için tasarımcıların favorileri arasında yer almaktadır.

baskılı tişört

Crop Çeşitleri Ve Fiyatları

2021 yılında moda olan bu ürünlerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Genelde göbek üstü ya da göbek açık olarak bilinenleri birden fazla farklı kombinlerde kullanılabilir. Şort, etek, yüksek bel pantolonların üzerine giyilerek farklı kombinlerde de kullanabilirsiniz. Crop top üzerine gömlek giyilip önü açılarak da farklı bir tarz yaratılabilir. Özellikle renk çeşitlerinin çokluğu ve desen ya da baskı farklılığı nedeni ile birçok çeşidi bulunmaktadır denilebilir. Vücuda yapışan ve göbek üzeri olduğu için vücut hatlarını belli eden bir tarzı olanların basic formundakileri günlük giyimlerde de kullanabilirsiniz.

Crop fiyatları, kullanılan kumaşın kalitesine ve ürünün markasına göre değişiklik göstermektedir. Bir mağazada 100 Türk Lirasına bulabileceğiniz bir ürünü, 50 Türk Lirası gibi bir fiyata da bulmanız mümkün ve olasıdır. Fiyatları kumaş kalitesi ve markasından, baskı desen ya da rengine göre değişmekte ve genellikle 50 Türk Lirası ile 100 Türk lirası arasında fiyatlarda bulunabilmektedir.

Elbise Modelleri Trendleri 2021 Günlük Elbiseler - Yorumlar(0)

Elbise modellerinde öne çıkan trendler, rahatlıktan yana olsa elbise seçimlerinde şıklıktan ödün verilmiyor. 2021 elbise trendlerini sizler için değerlendirdik.

Elbise tercihlerinde kadınlar genellikle daha rahat ve daha günlük elbiselerden yana artık. 2021 yılında genellikle çiçekli ve uzun elbiseler, şalvar elbise, siyah elbise, desenli elbise, şifon elbise ve beyaz renkte elbiseler, yaz aylarının kurtarıcı elbise modelleri olarak tercih edilmektedir. 2021 yılının modası özellikle yaz aylarında rahat ve tiril tiril tutacak elbiseler olacaktır. Vücuda yapışmayan ve vücut hatlarını belli etmeyen geniş ve dökümlü en çok da rahat olmaları 2021 yaz aylarının kurtarıcısı elbise modelleri olacaktır.

Elbise modelleri | Perçem Giyim

Günlük Elbise Modelleri

Günlük elbise modelleri 2021 yılı ile birlikte modada artık tercih edilmeye başlanan elbise çeşitleri günlük elbiseler olmaktadır. Rahat ve günlük kullanıma uygun olan bu elbiseler neredeyse herkesin dolabında bulunmaktadır. Yaz aylarında ya da kış aylarında da olsa elbise giymekten vazgeçemeyenler için birçok çeşidi bulunan günlük elbiselerin yaz ayları için birçok modeli mevcuttur. Özellikle kısa kollu ve askılı elbiseler bu sezonun vazgeçilmezi olacak. Yaz aylarında en çok tercih edilen modeller; desenli elbiseler, çiçek desenli elbiseler ve siyah renkteki elbiseler.

Uzun kadın elbiseleri 2021 yılında çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bunun yanı sıra rahatlığı ve şıklığı ile tercihlerin çok fazla olduğu çiçek desenli şalvar elbise, şalvar elbise, siyah elbiseler de çok şık ve rahat modeller olarak göze çarpmaktadır. Retro elbiselerinde çok tercih edileceği bu yıl kısa kollu, kalın akılı ya da askılı olarak tercih edilebilecek elbiseler arasında yer almaktadır.  Şifon elbise, beyaz elbise, çiçek desenli elbiseler de 2021 yılının kurtarıcı parçalarından olacaktır. Günlük elbiselerde kullanılan kumaşlar, genelde rahat ve uçuşan yapıdaki kumaşlardır. Bunun yanında uzun elbiseler de günlük kullanımda çok tercih edilmektedir. Günlük elbise modellerinde genellikle rahatlık ve uçuşan elbiseler göze çarpmaktadır.

2021 modası yaz aylarının kurtarıcı elbise modelleri, arasında uzun elbiseler çok dikkat çekmektedir. Genellikle uzun elbise tercihleri arasında çiçekli ve şifon elbiseler tercih edilmektedir. Uzun elbise modası geçmişten bu güne kadar hala çok revaçta olan ve çok tercih edilen elbise formlarından birisidir.  Uzun elbiseler, çiçek desenli ya da düz olarak da tercih edilmekte ve bu senenin yaz modasını oluşturmaktadır. Ucuz elbise modelleri günlük giyimde vazgeçilmezler arasına giriyor.

Yazlık Elbise Modelleri

Yazlık elbise modelleri 2021 yılının yazlık elbise modelleri çok çeşitli ve birbirinden güzel renkleri ile hem göze hitap eden sevilen ve tercih edilen kumaşları ile hem de rahat olan elbiselerdir. 2021 yılı için tasarlanan elbiselerin hepsinin kendine has özellikleri vardır. Vitrinleri süsleyecek yazlık elbise modelleri için akıcı rahat ve uçuşan kumaşlar, fırfırlı modeller, çiçek desenleri ve yumuşak renk tonları kullanılmaktadır.

Yazlık elbise modellerinde tercih edilenlerden bazı modeller arasında pamuklu modeller bulunmaktadır. Sıcak günlerin vazgeçilmezi olan pamuklu elbiseler, 2021 modası yaz aylarının kurtarıcı elbise modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Katmanlı elbiseler de 2021 yılı yazının yazlık elbise modelleri arasında bulunmaktadır. Kat kat dökülen bu elbiseler yaz aylarında hem günlük hem de gece elbisesi olarak kullanılabilir. Modeller arasında en çok göze çarpan elbiselerden birisi şalvar elbise modeli de bulunmaktadır. Şalvar elbise modelleri hem rahatlığı hem de şıklığı ile çok tercih edilenler arasındadır. Yaz ayları için tercih edilen renkler arasında beyaz her zamanki gibi en başta yer almaktadır. 2021 yaz ayının modası olan beyaz renk tek omuz elbise, beyaz renk uzun elbise ya da beyaz renk katmanlı elbise modelleri çok tercih edilecek ve revaçta olacak modeller arasında olacaktır.

Elbise modelleri | Perçem Giyim

Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür elbise modelleri modacı ve tasarımcıların 2021 yılı için tasarladığı modeller arasında birçok çeşit ve desen bulunmaktadır. Özellikle tercih edilen kumaşlar arasında pamuklu, şifon ve ince kumaşlar tercih edilmektedir. Tasarımcıların koleksiyonlarına ekledikleri tesettür modelleri arasında geniş ve dökümlü elbiseler bulunmaktadır. Özellikle poplin kumaş ve ayrobin kumaş ile tasarlanan dökümlü tesettür elbiseler 2021 yılında çok moda ve çok tercih edilecek.

Tesettür elbise modellerinde özellikle katmanlı uzun etekli modeller tercih edilmekle birlikte, siyah renkli tesettür elbiseler çok revaçta olacak gibi durmaktadır. Vitrinlerde özellikle etek kısmı katmanlı hâkim yaka ve dökümlü elbiseler yerlerini almış durumda. Tasarımcıların çiçekli ve tül modellerine de ağırlık verdiği bu senenin modelleri arasında yer alan tiril tiril elbiseler, hem gözlere hitap ederek şık duracak hem de rahatlığı ile memnun edecektir.

Kadın Pantolon Modelleri *2021 Trendleri - Yorumlar(0)

Kadın pantolon modelleri 2021 trendleri bir nevi eskiye dönüşü simgelese de teknoloji çağına ayak uydurmasına yardımcı olacak elementlerle zenginleştirilmiş. Kadın pantolon modelleri 2021 yılı da dahil olmak üzere önceki yıllar ile aynı paralellikte dar paça pantolon, mom Jean, şalvar pantolon, desenli bol kadın pantolon modelleri gibi modellerin yanı sıra belden bol gelen İspanyol paça pantolonlar da vitrinler de yerini alacak. Özelikle yüksek bel pantolonların çok revaçta olacağı 2021 yılının kış aylarında çok tercih edilmesinden sonra yaz aylarında da çok tercih edilmeye başlanacaktır.

Tasarımcıların birçok değişik kumaş türü ile tasarladıkları pantolonların yanı sıra 2021 yazında jeanler de çok kullanılacak. 2021 yılı itibarı ile modacılar tercihlerini, özellikle rahat duracak ve rahat hissettirecek kadın pantolon modellerinden yana kullanmışlar. Kumaşlar tercih edilirken rahat ve şık olmasına dikkat ediliyor.

Kadın pantolon modelleri 2021 yılının modasıarasında gösterilecek dar paça pantolonlar yerlerini yavaş yavaş geniş paça hatta İspanyol paça pantolonlara bırakıyor. Özellikle yüksek bel ve geniş paça pantolonlar 2021 yılında en çok tercih edilen pantolon modelleri arasında olacaktır. Şıklığın yanı sıra rahatlığında ön planda tutulduğu pantolonlar da kumaş pantolonlar da artık hak ettikleri yerlerini almış bulunmakta. Özellikle yüksek bel kumaş pantolonlar geniş kemer yerleri ile dikkat çekmektedir. Dar paça ya da geniş paça fark etmeksizin kumaş pantolonlarda renkli ve desenli modeller ön plana çıkmaktadır.

Kadın pantolon modelleri 2021 trendleri

Kadın Pantolon Modası 2021

Kadın pantolon modası 2021 yılı itibarı ile değişen ve genişleyen bir sektör haline gelen moda dünyası, pantolonlarda da değişimin etkisini yaşatıyor. Renk olarak en çok tercih edilen siyah dar paça pantolon modelleri 2021 yılında hala ön planda tutulmaktadır. Bunun yanı sıra gri ve füme renk pantolonlar da oldukça popüler durumdadır. 2021 yılında en çok tercih edilen pantolon modelleri arasında gerek şıklığı gerekse rahatlığı ile revaçta olan şalvar pantolon modelleri bu sene özellikle kumaş ve kot pantolon olmak üzere tasarımlarda yerini almaktadır.

Kadın pantolon modellerinde özellikle her yıl değişim göstermekte ve her yıl modaya farklı modeller eklenmektedir. Bu senenin öne çıkan modelleri arasında geçen senelerde de popüler olan mom jeanler ve boyfriend jeanler çokça rağbet görmektedir. Genelde çok kullanılan kumaş pantolonlar da bu modadan nasibini alarak birçok tasarımcının radarına takılmış durumda.

2021 Kot Pantolon Modelleri

2021 yılına damga vuracak kot pantolonlar birçok şekilde ve modelde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle dar paça pantolonları yanı sıra geniş paça diye tabir edilen İspanyol paça pantolonlar çok tercih edilmektedir. 2021 yılında özellikle belden bolalan geniş pantolonlar moda olmakla birlikte bunun yanı sıra yırtık pantolonlar da dikkat çekmektedir. Tasarımcıların koleksiyonlarına ekledikleri diğer pantolon tarzları ise mom jean ve boyfriend pantolon modelleri ile yüksek bel pantolon modelleri.   Bunun yanı sıra paçadan hafif yırtmaçlı pantolonlar birçok yerde ve moda haftasında karşımıza çıkacak gibi duruyor. Birçok tasarımcının üzerinde çalıştığı paçadan yırtmaçlı kot pantolonlar şık ve zarif duruyor. Rahatlık ve şıklığı ön planda tutan 2021 Kot Pantolon Modelleri arasında çok sevilen ve kullanılan kot pantolonlar birçok çeşidi ile karşımıza çıkacak. Kot kumaştan tasarlanan ve birçok kişinin severek kullandığı hem rahat hem de şık şalvar pantolonlar bu sene çok moda olacak. Şalvar pantolon rahatlığı ile birlikte kullanışlı olması nedeni ile 2021 yaz ayında çok kullanılacak bir pantolon modeli olacaktır.

Kadın pantolon modelleri 2021 yılının en trend pantolonları

Kadın Pantolon Modelleri Fiyatları

Kadın pantolon modelleri fiyatları her zaman her bütçeye uygun bir biçimde karşımıza çıksa da son zamanlarda pantolon da kullanılan kumaştan markasına kadar birçok etken pantolon fiyatlarına etki ediyor. Ortalama 90 Türk Lira’sından satışa sunulan kot pantolonlar 150 Türk Lira’sından 200 Türk Lirası’na kadar alıcı buluyor. Birçok markada ve mağazada farklılık gösteren fiyatları model ve kumaş çok etkiliyor. Özellikle bir pantolon 2021 yılı modasına uygun ve kaliteli bir kumaştan üretiliyor ise fiyatı da ona göre değerlendirilmektedir.

2021 yılının kadın pantolon modellerine yön verecek olan kumaş ve kot pantolonlar çeşitleri ve modelleri ile birden fazla seçenek sunmaktadır. Özellikle tasarımcıların pantolon konusunda birçok yenilik ve tarz getirdiğini de unutmamak gerekir. Kadın pantolon modelleri, en son moda jeanler, kadın pantolonlarında yenilikler.

Blog Arşivi