Eşofman Altı ile Şık Nasıl Olunur? Eşofman Modası 2021

- Yorumlar(0)

Eşofman altı ve takımı, rahat olması sebebiyle her dönemde tercih edilen giyim ürünüdür.  Eşofman altları ve eşofman üstleri birlikte kombinlenebildiği gibi ayrı ayrı da tercih edilebilmektedir. Son dönemlerde sıkça tercih edilmeleri rahatlığın yanında şıklık arayışını da getirmiştir. Belirli tüyolara dikkat ederek eşofman altlarıyla şık ve rahat kombinler yapmak mümkün olmaktadır.

Eşofman Altı Çeşitleri

Eşofman altı çeşitleri, paçalarına göre; lastikli paça, dar paça, normal paça ve fermuarlı paça olarak çeşitlenmektedir. Paça çeşitleri, eşofman kombini yaparken önemli olmaktadır. 2010’lu yıllarda dar ve normal paça eşofman tercih edilirken son yıllarda fermuarlı paçalarla lastikli paçalar tercih edilmektedir. Eşofman altları, günlük hayatta ve evde giyildiği gibi spor yaparken de sıkça giyilmektedir. Sporcuların takım elbisesi olarak eşofman çeşitleri gösterilmektedir.

Spor yapacak insanlar; ter tutmayan eşofman altlarını tercih etmelidir. Soğuk havalar için ise özel olarak soğuk havayı geçirmeyen eşofman altları üretilmektedir. Kışın bu tür eşofman altlarının özellikle gezilerde tercih edilmesi gerekmektedir. Bunların yanında rüzgârlı ve yağmurlu havalara özel olarak yapılan eşofman altları da bulunmaktadır. Normal pamuklu kumaşlardan yapılan eşofman altları ise şıklık açısından kombinlenecek türdeki eşofmanlar arasında yer almaktadır.

Eşofman Üstü Çeşitleri

Eşofman üst çeşitleri seçilirken amaca göre alınması gerekmektedir. Spor için alınıyorsa ter ve su geçirmeyen, astarı bulunan eşofman üst çeşitleri seçilmelidir. Kışın, soğuk havalar için alınıyorsa kapüşonlu ve polarlı eşofman üstleri seçilmelidir. Yaz mevsimleri için de terletmeyen kumaşlardan yapılan eşofman üstleri mevcuttur. Pamuklu kumaştan yapılan eşofman üstleri; eşofman altı ile kombinlenebildiği gibi kısa etek, şort ve denimlerle de çok iyi uyum sağlayabilmektedir. Uzun, polar eşofman üstü alınıyorsa pileli kısa etekle sokak tarzı yakalanabilmektedir.

Erkeklerde Eşofman Altı ile Şıklık

Erkek eşofman çeşitleri genelde talebe göre belirli renk skalasında üretilmektedir. Bununla birlikte en çok; siyah, gri, krem ve beyaz renk tonlarında eşofmanlar, erkekler tarafından tercih edilmektedir. Erkeklerde eşofman altı ile şıklık birkaç basit kurala uyulduğu sürece kolayca mümkün olabilmektedir. Erkekler öncelikle bedenlerine uygun eşofmanı seçmelilerdir. Çok dar ve çok bol eşofmanlar hoş görüntü oluşturmamaktadır. Bedene uygun seçilen her kıyafet; insanlara yakışmaktadır. Eğer bol giyinmek isteniyorsa; bol kıyafet severlere özel olarak üretilen oversize eşofmanlar tercih edilmelidir.

Erkekler; eşofmanlarının üzerine, siyah, krem, beyaz, gri renkte bir kıyafet seçerse oldukça havalı görüntü ile şık olabilmektelerdir. Çok renkli kıyafetler eşofmanların üzerine yakışmamaktadır. Bu yüzden sade şekilde şık olmak eşofmanlarda geçerlidir. Kısa kollu giyilmişse; üzerine sırta asılacak bir sweat almak havalı görünüm yaratmaktadır. Spor ayakkabı ve gözlükle tamamlanan bu eşofman kombini ile şıklık daima erkeklerin yanında olmaktadır. Bunun yanında eşofman altı kullanımı üste sweat giyilerek de yapılabilmektedir. Sweatlerin mat renklerden seçilmesi gerekmektedir. Fosforlu renkler, eşofmanlar için uygun olmamakla beraber kişinin yaratıcılığına göre kombinlenebilmektedir.

Kadınlarda Eşofman Altı ile Şıklık

Kadınlar eşofman altı kombin yaparak şıklığı kolayca yakalayabilmektedir. Son dönemlerde eşofman kullanımı oldukça artmıştır. Artık sadece spor yaparken değil her zaman eşofman giyilmeye başlanmıştır. Bu durum da ortaya eşofman ile nasıl şık olurum sorusunu atmıştır. Eşofman ile şık olmak çok kolaydır. Bunun için özel uğraşlara gerek kalmamaktadır. Birkaç tüyo ile insanlar ellerinde bulunan eşofmanları şık bir şekilde kombinleyebilmektedir. Kadınlar, eşofman ile şık olmak istiyorsa öncelikle bedenlerine uygun eşofman altı seçmelilerdir. Çok dar ve çok bol görünümlü eşofmanlar kişinin şık olmasının önüne geçmektedir. Eşofmanlar; beyaz, siyah, gri ve krem renk skalalarından seçilmelidir. Bunun dışında kalan renkler seçiliyorsa eğer üste giyilecek ürünün sade olması gerekmektedir. Eşofman yüksek belli ise; üstüne göbeği açık bırakacak bir tişört veya crop giymek güzel görünmesine neden olmaktadır. Eğer göğüs hizasında bulunan crop tercih edilmişse; göbek ve bel kolyeleri takılarak eşofmanı şık hâle getirmek mümkün olmaktadır.

Eşofmanın paçaları fermuarlı ise fermuar renginde takılar kullanmak da eşofman altı ile şıklığı yakalamaya neden olmaktadır. Bunlar dışında kadın eşofman kombinlerinde topuklu ayakkabı da tercih edilmektedir. Özellikle lastikli paçalar ile ince topuklu ayakkabılar inanılmaz uyumlu görünmektedir. Eşofman altları bunlar gibi küçük dokunuşlar ile spor ve şıklığı bir arada bulunduran ürünlere basitçe dönüşmektedir.

Yorumlar (0)
Blog Arşivi