Gömlek Modelleri ile Şıklık Nasıl Sağlanır?

- Yorumlar(0)

Gömlek modelleri kombine ve vücuda uygun şekilde seçildiği zaman çok şık görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Gömleklerin pek çok modeli bulunmaktadır. Her modele uygun kombin yapılması sonucunda her yaştan kadın rahatlıkla giyebilmektedir. Gömlekler özel günlerde ve iş yaşamında da şık durması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir.

Gömlek Modelleri

Gömlek çeşitleri kumaşlarına göre, desenlerine göre, kol ve omuz tiplerine göre çeşitlenmektedir. Bu çeşitlilikle beraber ortaya pek çok gömlek modeli çıkmaktadır. Nerede giyileceğine bağlı olarak modellerin seçimi değişmektedir. Gömlek modelleri; her desen ve her renkten üretilebilmektedir. Gömlek modelleri kumaşlarına göre; ipek, denim, şifon, saten, pamuk, keten, flamlı, triko, dokuma, örme ve poplin olarak çeşitlenmektedir. Gömleklerde yaka tipi oldukça önemlidir. Her sezon gömlek yakalarından bir tanesi daha da ön plana çıkmaktadır. Kadın gömlek yakaları şöyle sınıflanmaktadır;

 • Bebe yaka gömlek
 • Dik yaka gömlek
 • Hâkim yaka gömlek
 • İtalyan yaka gömlek
 • Klasik yaka gömlek
 • V yaka gömlek
 • Kapüşonlu gömlek
 • Ceket yaka gömlek
 • Bisiklet yaka gömlek
 • Apaş- apaj yaka gömlek
 • Polo yaka gömlek

Gömlek modelleri

Erkek Gömlek Modelleri

Erkek gömlek modelleri erkekler tarafından her dönemde oldukça sık kullanılan giyim ürünüdür. Erkek gömlekleri, klasik elbiselerle neredeyse 1 asırdır kombin edilmektedir. İş yaşamında ve günlük hayatta da erkekler tarafında oldukça sık tercih edilmektedir. Çoğu erkek, tişörtten daha fazla gömlek giymeyi tercih etmektedir. Erkek gömlek modelleri içinde desenli olanlar genelde yaz mevsimlerinde erkekler tarafında tercih edilmektedir. Düz renkli, keten, salaş erkek gömle modelleri, son zamanlarda gündemde olan modellerden birisidir. Keten pantolonlarla, denimlerle, şortlarla oldukça havalı bir görüntü yaratmaktadır. Bu yüzden erkekler tarafında tercih edilmektedir.

Gömlek Kombinleri

Gömleklerle hemen hemen her alanda kombin yapabilmek mümkündür. İş yaşamında giyilen gömlekler daha çok kalem etek ve kumaş, keten pantolonlarla birlikte tercih edilmektedir. İş yaşamında giyilen gömleklerin saten kumaş türüne sahip olması kişiyi zarif ve şık göstermektedir. Bu tür kombinlerin küçük boyutlu kolyelerle desteklenmesi sonucunda şahane görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Günlük gömlek ile kombin yapmak daha kolay ve çeşitlidir. Günlük gömlekler; etekle, pantolonla, şortla kombin edilebilmektedir.

Gömlekler uzunsa taytın üzerinde de çok şık durabilmektedir. Cropların üzerine hırka şeklinde giymek son zamanların modası arasındadır. Düz giymekten sıkılanlar; tişört veya crop giyip, gömleğin iki ucunu düğümleyerek yeni bir model oluşturabilmektedir. Bağlamalı gömleklerin yanında tüm gömlekler bu şekilde bağlanarak yeni stil oluşturmaya yardımcı olabilmektedir. Bunun dışında gömlekler aksesuar niyetine de kombinlerde kullanılmaktadır. Sportif ve sokak modası stilinde giyinmeyi sevenler; gömleği bellerine bağlayarak hoş bir görüntü elde edebilmektedir. Bu tarz genelde hippi tarzı olarak bilinse de her türlü kombine oldukça yakışmaktadır. Gömlek her kıyafete uyum sağlayan bir giyim ürünüdür. Bu yüzden her çeşitte kombinlenebilmektedir.

Gömlek modelleri öneriler | Perçem Giyim

Kadınların Gömlek Seçiminde Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Kadınlar, gömlek giyimi ile şık olmak istiyorlarsa bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu noktalardan ilki; gömleği vücudun yapısına göre seçmek olmaktadır. Vücut tipine göre seçilen her kıyafet, kişinin güzel ve şık görünmesini sağlamaktadır. Kısa boyu olan kadınlar ve kısa bacaklara sahip olan kadınların, uzun gömlekleri salaş şekilde giymeleri tavsiye edilmemektedir. Bu durum kişinin boyunun, olduğundan, daha kısa görünmesine sebep olmaktadır. Eğer uzun gömlek giyilmek isteniyorsa; gömleğin ön kısmını, pantolon veya şortun içine sıkıştırmak durumun kurtulmasına sebep olmaktadır. Böylece şıklık yakalanmış olacaktır.

Desenli veya baskılı gömlekler tercih edilmişse kombinlenen diğer ürünlerin sade olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Böylece şıklığa bir adım daha yaklaşmak mümkün olmaktadır. Rengarenk giyinmeyi sevenler ise gömleğin desenlerinde bulunan renklerle kombin yaparak cıvıl cıvıl görünüme sahip olabilmektedir. Kadınların göğüs bedenlerine dikkat ederek gömlek seçmeleri tavsiye edilmektedir. Gömlekler düğmeli oldukları için göğüs bedenine dar gelen gömlekler potluk yaratmaktadır. Bu durumda da ortaya çıkan görüntü, gömleği giyen kişiyi rahatsız edebilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için bedene göre seçim yapmak önem arz etmektedir. Dökümlü gömlekler, cup bedeni yüksek olan kadınlar için ideal seçim olmaktadır. Elbise gömlek modelleri tercih edilirken kemer ile desteklemek kişinin rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Bu konulara dikkat edilerek gömlek seçimi yapılırsa;şıklık kişinin yol arkadaşı olmaktadır.

Yorumlar (0)
Blog Arşivi