Tişört Çeşitleri Önerileri | 2021 Tişört Modası

- Yorumlar(0)

Tişört çeşitleri kadınların günlük hayatta giymek için sıkça tercih ettiği giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Tişört çeşitleri, her tarza hitap etmesi nedeniyle tercih sebebi olmaktadır. Kumaşları ve görüntüsü; kombine uygun seçildiği zamanlarda takım elbiselerle de çok şık görüntü yaratmaktadır. Günlük hayatta sıkça kullanılan tişörtlerin rahat ve kaliteli olması oldukça önemlidir.

Rahat Tişört Nasıl Olmalı?

Tişörtler, her kadının dolabında mutlaka bulunmaktadır. Sıkça giyilen tişörtlerin rahatlığı da önem arz etmektedir. Günlük hayatta rahat hareket edebilmek, giyinilen parçadan rahatsız olmamak; günün rahat geçmesi için önemlidir. Bu yüzden rahat tişörtler nasıl seçilmeli konusunu kadınlar araştırmaktadır. Rahat tişörtler öncelikle çok dar olmamalıdır.

Bedene küçük gelen tişörtler kadınların rahat hareket etmesini engellemektedir. Özellikle kumaş esnemeyen bir yapıya sahipse çok fazla rahatsızlık vermektedir. Bu yüzden rahat tişörtler, bedene uygun olarak seçilmelidir. Ekstra rahat etmek isteyenler bir beden büyük tişört almalıdır. Erkek tişört modelleri genelde büyük kalıplarla yapıldığı için rahatlık açısından kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Tişörtlerin yapımında kullanılan kumaş türü de tişörtün rahatlığını etkilemektedir. Kumaşın terleten özelliklere sahip olması, tişörtün giyen kişinin rahatsız olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden hava alabilen kumaş türleri seçilmelidir. Buna en uygun kumaş türü; %100 pamuklu kumaşlardır. Hava almaları nedeniyle terletme yaratmamaktalardır.

Kış aylarında sıkça tercih edilen polar kumaşlar ise yaz mevsimi için uygun olmamaktadır. Bu yüzden yazın polar kumaştan yapılan tişörtler giyilmemelidir. Rahat tişörtlerin üzerindeki boncuklu işlemeler, tişörtün altına astar parçası konulup dikilmemişse, kişinin vücuduna temas edip kaşıntı yaratabilmektedir. Kaşıntı olması da tişörtlerin rahatlığını engelleyen bir durum olarak kabul edilmektedir. Tişörtler; hava alabilen, geniş, kaşıntı yapmayan kumaşlardan seçildiği takdirde rahat tişört olarak giyilebilmektedir.

Tişört çeşitleri en moda tişörtler Perçem Giyim

Kaliteli Tişört Nasıl Olmalı?

Kadın tişört seçilirken kaliteli olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Kalitesiz tişörtler birkaç giyim sonrasında deforme olmaktadır. Bu da tişörtü kullanılamaz hâle getirmektedir. Kaliteli tişörtler her türlü kombine ayak uydurabilen, gardıropların vazgeçilmez ürünleridir. İster özel günlerde ister günlük yaşamda, uygun kombinlerle kullanılabilmektedir. Kaliteli tişört seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilmektedir;

 • Kaliteli tişört seçerken dikişlerine dikkat etmek gerekmektedir. Kumaş kaliteli olarak seçilmişse bile dikişler sağlam olmadığı müddetçe tişört 2-3 yıkama sonrasında kullanılamaz hâle bürünebilmektedir. Dikişlerin kontrolü için; tişörtü dikiş yerlerinden tutarak hafifçe çekmek gerekmektedir. Eğer dikişler esniyorsa tişörte kalitesiz dikim yapıldığı anlamına gelmektedir. Bu tür tişörtler satın alınmamalıdır. Kaliteli tişörtlerin dikişleri için en az 3 santimlik pay bırakılması da gerekmektedir.
 • Kaliteli tişörtler uygun kumaşlardan olmalıdır. Terleten kumaşlar tişörtü kalitesiz yapmaktadır. Pamuk gibi terletmeyen ve hava alan kumaşlar seçildiği zaman rahat ve kaliteli tişört alınmış olmaktadır.
 • Tişörtün kaliteli olup olmadığını anlamak için kumaşı avucun içine alarak buruşturmak gerekmektedir. Sıkılarak bu işlem yapılmalıdır. Eğer kumaşta iz kalıyorsa; tişört kalitesizdir. Böyle tişörtler yıkama sonrasında biçimini kaybetmektedir. Bu yüzden tercih edilmemelidir.

Kaliteli ve Rahat Tişört Modelleri

Kaliteli ve rahat tişört modelleri oldukça çeşitlenmiş durumda insanlara sunulmaktadır. Hemen hemen her tarza uygun tişört modelleri tekstil sektöründe üretilmektedir. En rahat tişört modelleri oversize tişörtlerden oluşmaktadır. Bunun dışında tişört modelleri kol ve yakalarına göre değişkenlik göstermektedir. Tişört modelleri yakalarına göre şöyle sınıflandırılmaktadır;

 • Bisiklet yaka
 • Geniş yaka
 • O yaka
 • Sıfır yaka
 • V yaka
 • Yuvarlak yaka

Kol tiplerine göre de tişörtler sınıflandırılmaktadır. Kol tiplerine göre tişört modelleri şöyle sıralanabilir;

 • Geniş-yarasa kol
 • Kısa kol
 • Kolsuz
 • Uzun kol
 • Katmanlı kol

Tişört çeşitleri modelleri önerileri Perçem Giyim

Tişört Kombinleri

Tişört kombinleri kadınların nasıl giyinmek istediğine göre değişkenlik göstermektedir. Tişörtlerle pek çok kombin yapılabilmektedir. Casual, sokak stili, trend ve klasik olarak bu kombinler çeşitlenebilmektedir. Tişörtlerle yapılacak bazı kombinler şöyle sıralanabilir;

 • Etek-tişört kombini: Etek ve tişört birbirine çok yakışan iki giyim ürünüdür. Eğer etek kısa ve pileliyse uzun tişörtlerle eteğin sadece alt pilesi görünecek şekilde kombin edilebilmektedir. Bunun dışında tişörtün belini bağlayarak da uzun veya kısa eteklerle kombin yapmak mümkündür.
 • Tayt-tişört kombini: Rahat giyinmek isteyenlerin yardımına koşan bir kombin türüdür. Her türlü tişörtle tayt kombin edilebilmektedir. Uzun ve bol tişörtlerle çok iyi uyum sağlamaktadır.
 • Pantolon- tişört: Hem rahat hem de şık olmak isteyenlerin tercihi olabilmektedir. Sokak stili yapılabildiği gibi ceket, pantolon, tişört ve fular kombini ile klasik tarz kombini de yapılabilmektedir.
 • Eşofman- tişört kombini: Rahat olmak isteyenlere tayt yerine sunulacak bir kombin önerisidir. Bel hizasında bulunan tişörtler eşofman kombinleri için uygundur.
Yorumlar (0)
Blog Arşivi