Tulum Modelleri Tulum Kombin Nasıl Yapılır?

- Yorumlar(0)

Tulum modelleri moda dünyasında tekrardan ön plana çıkması nedeniyle son zamanlarda gündemde olan bir giyim ürünüdür. Tulum, tek parçadan oluşan giyim ürününe denmektedir. Pek çok çeşidi bulunmaktadır. Tek parça olduğu için pratik bir giyime sahiptir fakat doğru kombinlenmesi oldukça önemlidir. Vücut tipine göre olmayan tulumlar kişinin üzerinde garip bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır.

Tulum Modelleri Nedir?

Tulum modelleri, ilk olarak hamile kadınların rahat ve kolay giyebilmesi için tasarlanmıştır. Günümüzde de hâlâ hamile kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilen hamile giyim ürünüdür. Bunun yanında tuluma olan rağbetin artması nedeniyle moda dünyası hamile olmayanlara özel tulumlar üretmeye başlamıştır. Günümüzde erkek giyim dünyasında da tulumlar kullanılmaya başlanmıştır. Bunlar dışında bebeklerin zıbınları ve diğer kıyafetleri de ebeveynlere kolaylık açısından tek parça şekilde üretilip tulum olarak satılmaktadır.

Tulum modelleri önerileri | Perçem Giyim

Tulum Modelleri Ne Zaman Giyilmeli?

Dolaplarına tulum modelleri ürününü eklemek isteyen kadınlar, tulum modelleri ne zaman giyilir sorusunu sormaktadır. Tulumlar doğru kombinler yapıldığı sürece her yerde, her zaman giyilebilmektedir. Tulum giyerken kombinin öne çıkmasına ve doğru şekilde giymeye çok önem göstermek gerekmektedir. Pratik giyimi sebebiyle tercih nedeni olsa da oldukça dikkat edilerek kombinlenmesi gerekmektedir. Tulumlar günlük hayatta, sokakta, evde, iş yerlerinde, özel günlerde, kutlamalarda rahatlıkla giyilebilmektedir.

Tulum rahat mı sorusuna da bu kısım göz önüne alınarak cevap verilebilmektedir. Tulumlar, rahat kumaşlardan, günlük hayatta, sokakta veya evde giymek için dizayn edilmişse oldukça rahat olmaktadır. Fakat özel günler için yapılan tulumlar, kalıplarından dolayı evdekilere göre biraz daha rahatsız olabilmektedir. Giyim alanlarının özelliklerine göre tulumların tarzı değişkenlik göstermektedir.

Tulum Çeşitleri Nerede Giyilmeli?

Tulum çeşitleri giyim alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Siyah veya koyu renkli basic tulumlar; her yerde giyilebilmeleri açısından sıkça tercih edilmektedir. Pileli ve drapeli tulumlar; klasik tarzı yansıttığı için iş ortamlarında kullanıma uygun olmaktadır. Böyle tulumların üzerine ceket de giyilerek ofis şıklığını yakalamak mümkün olmaktadır. Straplez tulumlar genelde gece şıklığını yakalamak için tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Straplez tulumların içine balon gömlekler tercih edilirse ofiste giyilecek giyim ürününe dönüştürülmektedir. Böylece aynı ürünü hem özel günlerde hem de iş hayatında giymeye uygun hâle getirmek mümkün olabilmektedir. Bol ve günlük hayatta giyilecek askılı tulumların üzerine bol kazak giymek sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde tercih edilebilmektedir.

Tulum modelleri 2021 | Perçem Giyim

Tulum Kombini Nasıl Yapılır?

Tulum, tek parça üründen oluştuğu için tulum kombin yaparken aksesuarlara oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Sadece tulum giyilerek kombin yapılamamaktadır. Bu durum ortaya çok sade bir görüntü çıkarmaktadır. Tulum, eğer özel günler için tasarlanan gece tulumuysa; topuklu ayakkabıyla kombinlenebilmektedir. Bunun yanında babet veya sandaletlerin şık olanlarıyla da giyilebilmektedir. Yüzük ve küpe mutlaka takılmalıdır. Tulum boğazlı yapıya sahipse; kolye takmamak gerekmektedir. Koyu renk tulumlara altın renkli takılar takmak görünümün şıklaşmasına neden olmaktadır. Boğazlı tulumları giyerken saçları sıkı bir topuz yapmak tuluma oldukça yakışmaktadır. Günlük hayatta giyilecek tulumlar eğer alacalı renklere sahipse, aynı modelde bir fuları saçlara takmak oldukça yakışmaktadır. Askılı ve bol tulumlar croplarla da oldukça yakışmaktadır. Alacalı renklere sahip, askılı ve bol tulum alındıysa içine beyaz ya da siyah crop giymek tulumu ortaya çıkarmaktadır. Düz renkli tulum tercih edilmişse bunların içine renkli crop tercih etmek kombinin şık hâle gelmesini sağlamaktadır. Bu tür tulumların altına düz taban spor veya normal ayakkabı giyilebilmektedir. Sandaletler de oldukça yakışmaktadır. Çanta seçiminde; küçük, askılı, çapraz çantalara yönelmek tulumun kesimini daha iyi göstermektedir. Bunun yanında özel günler için portföy çantalar da tulumlarla kombin edilebilmektedir.

Bedene Uygun Tulumu Seçimi

Tulum giymek için öncelikle bedene uygun tulum tarzını bulmak gerekmektedir. Aksi durumda kişiler tulumların yakışmadığını düşünmektedir. Tulum seçerken bedenin yapısı göz önüne alınmalıdır. Beden durumu göz önüne alındığında tulumlarla şahane görüntüler yaratılabilmektedir. Tulum giyecek insanlar, kilolarından memnun değilse ve fazlalıkları olduğunu düşünüyorsa koyu renkli tulumlara yönelmeleri gerekmektedir. Çok zayıf olduğunu düşünen kadınların ise fırfırlı veyahut pileli tulumları tercih etmeleri önerilmektedir. Kıvrımlara sahip olan kadınlar ise koyu renk flare modellere yönelmelilerdir. Atletik veya maskülen vücuda sahip kadınlar; düşük bel ve ince askılı tulumları tercih etmelilerdir. Kısa boylu olan kadınların bol tulumları giymeleri tavsiye edilmemektedir.

Yorumlar (0)
Blog Arşivi